';
Redőnymotor kiválasztása
Az első, legfontosabb, hogy kapcsolós, vagy rádiós motort szeretnénk-e.
- Kapcsolós motoroknál külön ki kell építeni a vezetéket egy kapcsolóhoz és a motorhoz egyaránt, rádiós motoroknál csak a motorhoz kell áramot vinni (230V).
Ezen a kérdéskörön belül felmerülhet még, hogy egyszerű, alaptudású motort, vagy akadályérzékelős, lefagyásvédelemmel ellátott motorra van-e szükségünk.
- Rádiós, távirányítós motoroknál érdemes már előre kitalálni, hogy melyik helyiségbe hány db, illetve hány csatornás távirányítót szeretnénk.
Egy tapasztalt értékesítő egészen biztosan felteszi majd ezt a kérdést.
Ha nem akarunk kézi verziót, minden távirányító falra szerelhető kivitelben is elérhető.
Amennyiben nem sikerül eldönteni, hogy hova, milyen távvezérlő kerüljön, ajánlani szoktuk, hogy legyen egy, vagy kettő darab távirányító, ami mindegyik redőnyt vezérli, később pedig ezekről további távirányítók taníthatóak.
Okosházak kialakításánál fontos szempont, hogy amennyiben nem a motorgyártó saját applikációját, eszközét használjuk, lehetőség szerint kapcsolós motorban gondolkodjunk és kérdezzük meg az okosotthon forgalmazóját az integrálási lehetőségekről. Elképzelhető, hogy egy külön vevőeszközre lesz szükség.
Fontos még továbbá, amennyiben motorral szeretnénk működtetni a redőnyünket, akkor már az ablakok tervezésénél vegyük figyelembe, hogy a manapság nagyon divatos keskeny ablakokra sok esetben kivitelezhetetlen a motoros redőny. Egyszerűen annyira keskeny, hogy már nem fér el a tokban a motor.